Makaleler » Tül Perde » Tül Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
resimKonu
Tül perde almak isteyen herkesin merak ettiği perde ölçüsü nasıl alınır ve ölçü alırken nelere dikkat etmek gerekir konusunda size vereceğimiz bilgilerle çok kolay bir şekilde ölçü alabilirsiniz.
 

  Öncelikle herkes perde ölçüsü alırken pileli ölçü mü, yoksa pilesiz ölçü mü vereceğim diye düşünecektir.Tül perde sipariş ederken vereceğiniz ölçü, kullanmak istediğiniz ölçü yani; pileli dikilmiş ölçü olması gerekir.Tül perde en ölçüsü için korniş ölçünüzü baz almanızı tavsiye ediyoruz.

  Sitemizden tül perde sipariş verirken beğendiğiniz modelin içine girdiğinizde en ölçüsü kutucuğuna istediğiniz en ölçüsünü girip,ardından altında bulunan pile sıklığı seçeneklerinden normal pile ve sık pile olmak üzere fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.Size uygun gelen pile seçeneğini seçip ardından boy ölçüsü kutucuğuna boy ölçünüzü girebilirsiniz.Normal pilede 1 metre en ölçüsü için 2,5 metre; sık pilede 1 metre en ölçüsü için 3 metre tül kullanılır.

  Tül perde boy ölçüsü perdenin kornişe takılacağı düğmenin ucundan, altta etek ucuna kadar olan olan ölçü olmuş oluyor. Yani verdiğiniz ölçü tam bitmiş ölçüsü oluyor.Eğer tül perdenizin yere değmesini istemiyorsanız (görsel tercihinize bağlı olarak) yere 2-3 cm pay vermenizi  tavsiye ederiz.

  Vermiş olduğumuz bilgilerle hem çocuk odası tül perdeleri için, hem de diğer tüm tül perde modellerimiz için kolaylıkla ölçü alabilirsiniz.Sağlıklı,iyi günler dileriz.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır